Romance X

Napísal(a) 
Zverejnené v Erotické filmy
piatok, 13 apríl 2018
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Romance X www.imdb.com

Paul a Marie. Milují se, žijí spolu, ale dochází ke krizi jejich sexuálního vztahu. Frustrovaná Marie se vrhá do riskantních dobrodružství s náhodnými známostmi... Neuvěřitelně otevřená sexuální zpověď režisérky Catherine Breillat. Tak otevřená, že jednu z postav musela ztvárnit pornohvězda Rocco Siffredi. Stalo se tak poprvé v dějinách světové kinematografie. Nečekaný skandál na plátnech kin. Film, který Francie oslavuje, Británie zakazuje.

Ďaľšie informácie

  • Prierez tvorby: Catherine Breillat - Francouzská režisérka, herečka, scénáristka a spisovatelka Catherine Breillat se narodila 13.7. 1948 v Bressuire v západní Francii, ale vyrůstala v nedalekém Niortu. Rozhodla se stát spisovatelkou a režisérkou už ve dvanácti letech poté, co uviděla Bergmanovo drama Večer kejklířů (1953). Plně se prý našla v postavě Anny, kterou zde hraje Harriet Anderson. Švédský velikán stál později i za definitivním rozhodnutím stát se režisérkou - důvodem byl jeho další snímek, Hosté večeře Páně (1963). Catherine Breillat věnovala drtivou část své tvorby osobně laděným filmům o sexu, genderových problémech nebo sourozenecké rivalitě. Podle mravokárců a estétů často překračovala hranice nejen dobrých mravů, ale i dobrého vkusu. Na to ať si každý udělá názor podle míry svých předsudků nebo elitářství, do dějin kinematografie se ale každopádně tato dáma zapsala silně osobitě. Co se týká sexuální tématiky, plně se jí tvůrčím způsobem věnovala už v době středoškolských studií. Svůj první erotický román napsala v sedmnácti letech, ale měla samozřéjmě problémy s cenzurou. Je skoro symbolické, že z několika málo rolí, které vytvořila před kamerou, byla tou první role Mouchette v Bertolucciho skandálním opusu Poslední tango v Paříži (1972) s Marlonem Brandem. Jako režisérka debutovala odvážným snímkem Une vraie jeune fille (1976). Sexuálně explicitní děj je o 14leté, předčasné vyspělé slečně, která se na prázdninách u rodičů na venkově nudí a začne zkoumat svojí sexualitu. Provokuje zdejší muže a prožívá nečekané zážitky. Hlavní představitelce bylo ve skutečnosti už 20 let. Snímek byl zakázaný až doroku 1999. Podobné tématice se mnohem jemněji věnovala 12 let nato ve filmu 36 fillette (1988).
  • Štúdio: Flach Film, CB Films, Arte France Cinéma
  • Kategória: erotický, dobrodružný
  • Čas: 1 hod 39 min
  • Réžia: Catherine Breillat
  • V hlavnej úlohe: Caroline Ducey Sagamore Stévenin François Berléand Rocco Siffredi Roberto Malone
  • Žáner: Erotický film
  • Rok vydania: 1999
  • Zaujímavosti: Režisérka si vybrala priamo Rocca Siffrediho do jednej z úloh. Film je venovaný herečka Christine Pascala, ktorá spáchala samovraždu v roku 1996.
Naposledy zmenené piatok, 13 apríl 2018
Pre písanie komentárov sa prihláste

Preložiť stránku

Slovak English French German Hungarian Italian Japanese Polish Russian Spanish

Zaregistrujte sa na stránke svet-erotiky.com

Registrácia zdarma

Prihlásenie